Główne zestawy do nurkowania, dostępne w punkcie sprzedaży TUSA mogą dla siebie wybierać zarówno wykwalifikowani nurkowie, jak i amatorzy. Każdy z takich zestawów jest opisany, czyli nikt nie powinien mieć problemów z wytypowaniem tego, czego potrzebuje. Każdy z takich zestawów zapewnia maksymalne pole widzenia pod wodą. Wszystkie modele zaprojektowane są zgodnie z bieżącymi trendami. Znajdują się w nich takie innowacyjne rozwiązania jak: stuprocentowo krystaliczny silikon, hartowane szkło Clear Vu a także zawór zapobiegający przedostawaniu się do maski wody w czasie zanurzenia. Nad wyraz praktyczny jest również zawór czyszczący.

Wykazujący właściwości hipoalergiczne silikon z jakiego jest wykonana maska nie wywoła podrażnień skóry. Silikon jest także materiałem miękkim oraz elastycznym, czyli dopasowuje maskę do twarzy. Widok z niej jest imponujący, ponieważ to 168 stopni panoramicznego obrazu. Pasek można wyregulować w dowolny sposób. Boczne szyby w maskach TUSA wykonane są w ten sposób, aby zminimalizować martwe pole. Soczewki w masce gwarantują doskonałą widoczność oraz to, że wszystko będzie widać w naturalnych barwach. Fajka i ustnik w zestawach też wykonane są z silikonu. Element taki wykonany jest na podstawie technik HyperDry Elite Dry Top.

Technika ta jest odpowiedzialna za zachowanie suchości nawet w czasie pełnego zanurzenia. Pływak umieszczony w zaworze natychmiastowo go zamyka i w efekcie woda nie przedostaje się do zewnątrz. Anatomiczny ustnik gwarantuje najwyższy komfort użytkowania. Płetwy mają specjalną komorę na stopy, wykonaną z miękkich tworzyw. Zaawansowana technologia multi – flex daje gwarancję perfekcyjnego dopasowania. Komfortowe kalosze z paskiem z silikonu są zapewnieniem efektywnego zanurkowania. Całość jest wykonana w taki sposób, by w trakcie podróży zajęła mało miejsca. Zestawy TUSA szczególnie natomiast znane są z tego, że są nad wyraz wydajne podczas nurkowania.

Opatentowany przez firmę system Hybrid Blade System wpływa pozytywnie na napęd, wydajność oraz przenoszenie mocy. W sklepie można też zaopatrywać się w maska do freedivingu, żeby mieć dostęp do wszystkich gadżetów.