W wielu sytuacjach, gdzie rodzice pracują od rana do późnego popołudnia zazwyczaj zezwala się starszym dzieciom, zamawiać pizzę na obiad. Może nie jest to za niezmiernie wychowawcze i prowadzi do rozpieszczani dzieci, a przy tym do zachwiania poczucia smaku potraw, jakkolwiek, za to w takich wypadkach jest to jedyne wyjście.

Można zawsze przygotowywać wcześniej posiłki, ofiarowane na obiad dla dziecka, jednakowoż prawidłowiej, aby dzieci nie dotykały urządzeń takich jak gazówka, czy mikrofala bez obecności osoby dojrzałej. Tu, wobec tego pozwala się zamawiać pizzę. Ma się pewność, iż dziecko nie będzie głodne, a na pewno nie zaistnieje ryzyko jakiś krępujących incydentów. Dostawca przywiezie pizzę, a dziecko zapłaci za nią przy odbiorze.

Romantyczny wieczór w restauracji lub pizzerii jest jak w największym stopniu możliwy, nie tylko w dzień zakochanych. W walentynki właściciele oraz pracownicy z reguły przystrajają, wyraźnie, wnętrze, by przyciągnąć do siebie zakochane pary. Nawet umyślnie na ten dzień zmienia się menu na bardziej romantyczne. Proponuje się również przeróżnego rodzaju wina, w szczególności czerwone. W cichym lokalu, w półmroku, przy blasku świeć można w zasadzie miło spędzić taki dzień, jakim jest 14 luty.

Romantyczne wieczory wolno też przeżywać w pizzeriach takie dni, takie jak rocznice ślubu czy urodziny ukochanej. Zamawia się w owym czasie właściwe afrodyzjaki, jakie w większości pizzeriach są one dostępne. Bardzo w szeregu przypadków poleca się pizze z owocami morza, jakie mają zachęcić zakochanych do innej konsumpcji. W większości domach, gdzie panuje silne przywiązanie do tradycji, nie ma mowy o odbieganiu od tych zasad. Mimo to, kiedy na stole pojawia się pizza, przywieziona z pizzerii, takie zasady się nagina – potwierdza to pizza Leba. Nie wolno żyć tylko kanapkami, czy zupą mleczną. Czasami poprawnie jest zjeść coś innego na kolację.

Pizza, to kapitalny pomysł, tym bardziej, iż jej składniki można dostosować do swoich potrzeb. Za sprawą wielu pizzerii, można w prosty sposób poznać niezastąpione włoskie przepisy lub ewentualnie te kompletnie orientalne. Wolno spróbować, lub owoce morza, rzeczywiście są takie smaczne i, czy należałoby je przygotowywać w domowy sposób.