Wybrana z najbardziej prestiżowych marek zegarków, a więc Patek Philippe jest chętnie wybierana przez kolekcjonerów z Mennicy Polskiej. Wystarczy wymienić właściwości takich zegarków jakimi są: kalendarz wieczny, wykonanie z białego, żółtego lub różowego złota, wykonanie z platyny albo ze stali szlachetnej, repetycja minutowa, wskaźnik faz księżyca, czas światowy, wskaźnik dnia lub nocy, datownik, czy naciąg manualny, by nie mieć rozterek, że w te zegarki rzeczywiście warto zainwestować. Pośród kolekcji Patek Philippe nie zabrakło takich perełek jak zrobiony z osiemnastokaratowego złota model kieszonkowy Supercomplication. Model ten złożony jest aż z dziewięciuset dwudziestu części i dysponuje zestawem 24 komplikacji. Jeżeli kolekcjonerzy zdają sobie sprawę z renomy tej marki, to w Mennicy Polskiej bez wątpienia wyszukają to, co spełni ich wymagania.

Zegarki te pokazują w pełni zegarmistrzowski kunszt i są bardzo dobrą inwestycją. Rodzinna firma od początku projektując zegarki dbała o to, aby ich jakość była nieporównywalna z konkurencyjnymi i żeby wdrożenia techniczne też przeważały nad konkurencją. W męskich lub damskich zegarkach bez wątpienia będą gustować wielbiciele stylu vintage. Wysokogatunkowe produkty Mennicy Polskiej to propozycja dla kolekcjonerów, jacy oczekują wysokiej jakości produktów.

Wszystkie modele zegarków opisane są na witrynie, można zobaczyć ich cenę, mechanizmy i to, jak się prezentują. Czasomierze tej firmy zaliczają się do prestiżowych i wyróżnia je duża ekskluzywność. Słynna, wywodząca się ze Szwajcarii manufaktura wydaje najbardziej wykwintne zegarki na świecie. Można w nich dostrzegać bogactwo, tradycję, jak i rzemiosło. Zegarki Patek Philippe kupuje się przede wszystkim dla celów kolekcjonerskich, ale też i praktycznych. To sprawdzona inwestycja. Patek Philippe to marka będąca niezależną w odniesieniu do wielkich koncernów, co teraz jest cenione. Od ponad stu lat firma rodzinna wszystkie mechanizmy wytwarza samodzielnie, dlatego to zegarki oryginalne.