Regularnie do każdego z nas dociera ogromna ilość informacji. Jedne uznajemy za informacje całkowicie niepotrzebne, inne za warte odnotowania. Powiększają naszą wiedzę na różnorodne zagadnienia. Są też ciekawostki o charakterze rozrywkowym. Z reguły je zapominamy, ale fachowo przedstawione ciekawostki mogą zatrzymać się w naszej świadomości nawet na stałe. Dlaczego tak się dzieje?

Podróże. Ciekawostki o miejscowościach i państwach

XXI wiek, to wzmożenie możliwości poznawania świata. Obecnie jest oczywiste, że wsiadamy do samolotu i następnego dnia w dalekim kraju pstrykamy zdjęcia. Oglądamy wspaniałe destynacje i nową kulturę. Branża turystyczna oferuje nam dużą ofertę miejsc noclegowych i atrakcje, z których można skorzystać. Świat dla każdego stoi otworem i na  podróż coraz częściej nie potrzeba wielkich pieniędzy. Daleka wyprawa nie jest już elitarnym działaniem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawym informacjom jesteśmy w stanie prędko dowiedzieć się najciekawszych wiadomości. Na temat kontynentu albo państwa, albo miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat metropolii na naszym kontynencie (np. Barcelona, Amsterdam, Paryż, w którym planujemy citybreak, jego lokalnych niespodzianek i miejsc godnych odwiedzenia. Osoby planujące wakacje albo szybki podróż w Polskę, także szukają skondensowanych informacji. Ciekawią je ciekawostki na temat regionu oraz miejscowości. Obojętne czy to metropolia – Wrocław, Poznań, Olsztyn czy mniejsze, np. Ełk, Kazimierz Dolny czy Zakopane. Krótkie ciekawostki o atrakcjach miejsc które planujemy poznać, są bardzo wartościowe. Oczywiście, jeśli są też wiarygodne, napisane w komunikatywny i skondensowany sposób.

Których informacji poszukujemy, jeśli chodzi o turystykę? Na przykład ciekawostki o groundhoppingu, hostelach czy samolotach elektrycznych. O dworcach kolejowych, paszportach albo namiotach.

Kawały i anegdoty na dobry humor

Nawet permanentny smutas, uwielbia się śmiać. Opowiadanie dowcipów, oglądanie komedii, wygłupów kabaretowych, oglądanie zabawnych obrazków – to świetna frajda. Niezależnie od tego ile człowiek ma lat, czym się interesuje i gdzie przebywa. Kiedyś dowcipy, anegdoty i dowcipne rysunki docierały do czasopism z dowcipami (np. słynny teraz miesięcznik Super Dowcipy) oraz do rubryk z żartami w czasopismach. Obecnie to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

Kiedyś lubiliśmy rozpowszechniać dowcipy o milicjantach oraz żarty o politykach. Były dowcipy o babie odwiedzającej medyka i śmieszne żarty|anegdoty o Wąchocku. W przeszłości znane były kawały o blondynkach, żarty o Chucku Norrisie. Rechotaliśmy z kawałów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie dowcipy czyli dowcipne zagadki trafiły również do programów rozrywkowych. Nieustannie powielane kawały czyli znane i już nie tak śmieszne, zaczęto nazywać sucharami.

Kawały znajdziemy w serwisie Dobry Humor oraz Sadurski.com, najlepsze opowiastki oraz ciekawostki o słynnych VIP-ach – w serwisie o anegdotach. Ludzie mający do siebie dystans, chętnie zamówią karykaturę na stronie Karykatury.com. Karykaturzystę malującego portrety na oczach widzów, można obecnie zatrudnić na uroczystość weselną albo firmowy event. Bo oglądanie śmiesznych podobizn, żartobliwych portretów też ma wpływ na dobry humor.

Niezwykłe ciekawostki ze świata sportu, o zwierzętach

Czy uwielbiasz śledzić ciekawostki z sportu? Śledzimy codzienne informacje o wynikach i wyczynach słynnych ludzi sportu i ulubionych drużyn futbolowych. Poza tym istnieją także ciekawostki – uniwersalne, często niespodziewane ciekawostki o dyscyplinach sportowych, o drużynach piłkarskich, reprezentacjach futbolu czy siatkówki. Fascynujące fakty sportowe lubi Każdy. Niezależnie od tego, czy chodzi o hokeja, paintball, sporty zimowe czy lekkoatletykę.

Uwielbiamy także śledzić ciekawostki o zwierzątkach, choć to głównie domena osób młodych. Interesują nas ciekawostki o zwierzętach, które widzimy codziennie (np. psy. Szukamy także nieznanych ciekawostek o egzotycznych zwierzakach, żyjących daleko od Polski. Gdzie mieszkają krokodyle, co je diabeł tasmański, jakie zwyczaje mają leniwce, piranie albo albatrosy.

Kobiety lubią znajdywać interesujące fakty o potrawach i pieczeniu. Interesują się skąd wzięły się faworki, wafle, zioła. Poszukują informacji o urodzie. Jaka jest historia perfum, biustonoszy lub pończoch albo okularach.

Mężczyźni uwielbiają ciekawe informacje motoryzacyjne, o historii, telewizyjne. Nie każdy zna ciekawostki o filmie z kapitanem Klossem lub z Frankensteinem. Poszukują wyjątkowych ciekawostek o fotografowaniu, amfibiach, hazardzie, o kosmosie.

Każdego chyba fascynują niezwykłe ciekawostki o duchach, Bożym Narodzeniu, wynalazkach. O podatkach, karnawale albo owocach morza. Okazji, aby poznać niezwykłe fakty o wszystkim co nas otacza, jest cała masa. Warto jednak mieć świadomość, gdzie je znaleźć.